Potęga marzeń

„Potęga marzeń” – to motto kieruje nami od początku istnienia Extreme–Club. To właśnie marzenia inspirują nas do niekonwencjonalnego myślenia i tworzenia niepowtarzalnych programów teambuilding. Wiara w nie pozwala nam wyznaczać nowe standardy programów integracyjnych i pomagają poznawać granice własnych możliwości. Działalność firmy Extreme-Club jest nierozerwalnie związana z budowaniem zespołu, filozofią zwyciężania, pokonywania konkurentów i przeciwności.

Radek

Instruktor sportów motorowodnych, Instruktor Żeglarstwa Ulubione: flyboard, wakeboard, narty wodne, mononarta, skutery wodne, pojazdy side by side, quady, skutery śnieżne.

Paulina

Specjalista od sportów wodnych oraz off-road. Ulubione: flyboard, wakeboard, narty wodne, skutery wodne, pojazdy side by side, narty zimą.

KAROL

Specjalista od sportów wodnych oraz off-road. Ulubione: flyboard, wakeboard, narty wodne, skutery wodne, pojazdy side by side, narty zimą.

Filip

Specjalista od sportów wodnych. Ulubione: flyboard, skutery wodne, motorówki, pojazdy side by side.

Łukasz

Specjalista od sportów motorówodnych oraz linówki Ulubione: linówka, wakeboard, narty wodne, mononarta, skutery wodne, pojazdy side by side, quady, skutery śnieżne, quady na gąsienicach.

Hubert

Specjalista: Linówka, sporty motorowodne Ulubione: linówka, paintball, skutery wodne, pojazdy side by side, quady.

Martyna

Specjalista od sportów wodnych oraz off-road Ulubione:flyboard, wakeboard, narty wodne, mononarta, skutery wodne, RIB-y, pojazdy side by side, quady, skutery śnieżne.

IMPREZY INTEGRACYJNE KOSZTEM UZYSKANIA PRZYCHODU

Ministerstwo Finansów Departament Podatków Pośrednich w piśmie nr PB3/GN-8213-298/05/1680 zajęło stanowisko, że koszty imprez organizowanych przez firmę dla swoich pracowników można uznać za koszty uzyskania przychodu. Stanowisko Ministerstwa Finansów stanowi istotną zmianę w dotychczasowym podejściu do tego typu kosztów. Koszty imprez takich jak okolicznościowe, integracyjne (w tym spotkania świąteczne), pikniki, sportowe stanowią jedną z poważniejszych przyczyn sporów pomiędzy urzędami skarbowymi, a przedsiębiorcami. Obecne stanowisko Ministerstwa Finansów w sprawie wydatków na imprezy integracyjne ze środków obrotowych mówi, że mogą być one kosztami uzyskania przychodu, gdyż nie zostały wymienione w art. 16 ust. 1 ustawy o CIT, czyli w katalogu wydatków wyłączonych kosztów. Ministerstwo uznało, że koszty imprez integracyjnych wiążą się z prowadzoną przez podatnika działalnością oraz mają na celu poprawę atmosfery pracy i zintegrowanie pracowników z pracodawcą, a przez to zwiększenie efektywności pracy. Nie powinno się natomiast pokrywać kosztów takich imprez z funduszu socjalnego, gdyż powinien być on w całości wykorzystany dla zaspokajania potrzeb socjalnych pracowników. Gdyby tak się jednak stało to zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt. 45 ustawy o CIT wydatki te nie mogłyby być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów.

REFERENCJE