Rejs Ostróda - Gdańsk

Polska jest poprzecinana systemem kanałów i rzek tworzących połączenia, o których istnieniu zwykły „zjadacz chleba” nie do końca zdaje sobie sprawę, a już na pewno niewielu potrafi odpowiednio ten fakt wykorzystać. Na szczęście dla nas nie jest on żadną tajemnicą i wiemy co zrobić, by stworzyć doskonałą przygodę na śródlądowych wodach! Zapraszamy Państwa na niezwykły rejs!
Malownicza trasa z Gdańska do Ostródy to około 150 km wodnej trasy wiodącej przez Martwą Wisłę, Szkarpawę i Kanał Elbląski. Oprócz niezwykłych krajobrazów Pomorza, Żuław, Warmii i Mazur, szlak swą wyjątkowość zawdzięcza unikalnemu w skali światowej systemowi pochylni. Zaprojektowane przez Georga Jacoba Steenke i uruchomione w 1860 roku pochylnie są zabytkiem techniki i pomnikiem historii bez precedensu. Napędzane jedynie siłą spadającej wody urządzenia transportują statki jachty na wielkich szynowych wózkach „po trawie” pokonując tym samym prawie 100-metrową różnicę poziomu wód.
Nasz rejs nie jest jedynie wycieczką krajoznawczą, ale także emocjonującą wyprawą na najlepszym sprzęcie, który pozwoli pokonać szlak w możliwie najszybszym czasie! Do Państwa dyspozycji oddajemy motorówkę Sea Doo Wake 230, RIB-y SPORTIS 740 i GRAND 650, a także skutery wodne marki SEA DOO: GTI, GTS oraz jedyny w swoim rodzaju SEA DOO SPARK .